Ξεκίνησε χθες το απόγευμα από την προμηθεύτρια εταιρεία η τοποθέτηση της πλωτής προβλήτας στο λιμάνι της Αγ. Μαρίνας (Μπρούτζι), όπως μπορείτε να δείτε στις φωτογραφίες.
Σήμερα το πρωί ολοκληρώθηκε η διαδικασία τοποθέτησης, ενώ πολύ σύντομα θα εγκατασταθεί φωτισμός στον προβλήτα.
Σύμφωνα με όα έγιναν γνωστά, η εγκατάσταση της πλωτής προβλήτας είναι εποχιακή, και καθυστέρησε υπέρμετρα λόγω αδικαιολόγητης γραφειοκρατικής κωλυσιεργίας των εμπλεκομένων υπηρεσιών.