back to top
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ Γ.Σ.Ν. ΛΕΡΟΥ!

ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΛΕΡΟΥΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ Γ.Σ.Ν. ΛΕΡΟΥ!

Στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Ρόδου “Καλλιπάτειρα” διεξήχθη το Σάββατο 28 και την Κυριακή 29 Απριλίου το διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου της κατηγορίας Παίδων Κορασίδων με τη συμμετοχή εκατό (120) περίπου αθλητών και αθλητριών της Δωδεκανήσου.

Το νησί μας εκπροσώπησαν οι αθλητές του Γυμναστικού Συλλόγου Νέων Λέρου Άννα Κατσιματίδου, Ορέστης Τσελεμέγκος και Μούγκρος Ισίδωρος, οι οποίοι για ακόμη μια φορά εντυπωσίασαν. Συγκεκριμένα η πρωταθλήτρια μας Άννα Κατσιματίδου αγωνίστηκε στο αγώνισμα της δισκοβολίας και κέρδισε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, όπως και στο αγώνισμα της σφαιροβολίας που εκτός από το χρυσό μετάλλιο, πέτυχε τρεις φορές την κατάρριψη του ατομικού της ρεκόρ!

Επίσης ο Ορέστης Τσελεμέγκος κέρδισε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο τόσο στο αγώνισμα των 100μ., όσο και στα 200μ., ενώ ο Ισίδωρος Μούγκρος  κέρδισε χρυσό μετάλλιο στα 1500μ. και την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 800 μέτρα.

Τους αθλητές συνόδεψε ο προπονητής κος Μιλτιάδης Παπαντωνάκης.