Τρεις συνδυασμοί που θα διεκδικήσουν τον Δήμο Λέρου κατατέθηκαν τελικά στο Πρωτοδικείο της Κω εντός των προβλεπόμενων ημερομηνιών.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η παράταξη του νυν Δημάρχου κ. Μιχάλη Κόλια “ΛΕΡΟΣ ΜΕ ΟΡΑΜΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ” αριθμεί 42 υποψηφίους, η παράταξη του υποψηφίου Δημάρχου κ. Κοντραφούρη “ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΡΟ” αριθμεί 37 υποψηφίους, ενώ η παράταξη της κας Χατζηκωνσταντίνου “ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΛΕΡΟΥ” αριθμεί 21 υποψηφίους δημοτικούς συμβούλους.
Σύμφωνα με ενημέρωση που είχαμε από τους επικεφαλής των συνδυασμών, τα ονόματα των υποψηφίων δημοτικών συμβούλων θα ανακοινωθούν με Δελτία Τύπου.