back to top
Πέμπτη, 25 Απριλίου, 2024

Κρατούσε το… ρόπαλο ο Γιαννουκάς και η ΑΕΛ επικράτησε του Ηρακλή Μαριτσών

ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΛΕΡΟΥΚρατούσε το… ρόπαλο ο Γιαννουκάς και η ΑΕΛ επικράτησε του Ηρακλή Μαριτσών

Σε αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι που έγινε στην Λέρο για την 20η αγωνιστική της Α” κατηγορίας BlueStarFerries (α” όμιλος), η τοπική ΑΕΛ επικράτησε με 4-0 του Ηρακλή Μαριτσών έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιαννουκά που πέτυχε χατ-τρικ και ο Πλόχωρος πρόσθεσε άλλο ένα τέρμα.

Οι γηπεδούχοι πήραν ένα άνετο τρίποντο και επιβεβαιώνουν την πολύ καλή τους φετινή πορεία σ” ένα από τα τελευταία ματς που έδωσαν για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος.

Μόλις στο 14′ ο Γιαννουκάς έβαλε σε θέση οδηγού την Λέρο και τρία λεπτά αργότερα (17′) ο Πλόχωρος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0, ωστόσο αυτό δεν ήταν το σκορ του ημιχρόνου, καθώς ο Γιαννουκάς πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 40′ και σημείωσε το 3-0 υπέρ των πορτοκαλί.

Το… σόου του Γιαννουκά ολοκληρώθηκε στο β” μέρος με το τρίτο προσωπικό του τέρμα στο 65′ για το τελικό 4-0 της ΑΕ Λέρου κόντρα στον Ηρακλή που δεν μπόρεσε να μπει στο παιχνίδι και δέχθηκε μια ανώδυνη ήττα.

Διαιτησία: Πατσιαούρας, Βουλγαράκη, Μαυρουδής