Ενημερώθηκε, απογευματινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Καλύμνου, για την ύπαρξη βυθισμένου Α/Κ σκάφους, έξω από το αλιευτικό καταφύγιο στη ν. Τέλενδο Καλύμνου.
Άμεσα στην περιοχή μετέβησαν στελέχη της οικείας Λιμενικής Αρχής, όπου διαπίστωσαν την βύθιση του ανωτέρω Α/Κ σκάφους, ενώ στο σκάφος δεν υπήρχαν επιβαίνοντες.
Το ανωτέρω σκάφος πρόκειται να ανελκυσθεί με μέριμνα του ιδιοκτήτη του, ενώ από το περιστατικό δεν παρατηρήθηκε θαλάσσια ρύπανση.